Światowy biznes dostrzega rosnącą rolę transformacji cyfrowej i uwzględnia ją w strategii rozwoju firm. W Polsce sprawa wygląda nieco mniej optymistycznie, aktualny raport KPMG wskazuje, że choć poziom cyfryzacji w kraju and Wisłą rośnie, to jego tempo jest niższe od światowej średniej. Tylko 14% badanych firm zadeklarowało, że zwiększy wydatki na transformację cyfrową, a w rankingu DESI Polska wyprzedza jedynie Rumunię, Bułgarię i Grecję[1]. By wesprzeć cyfryzację przedsiębiorstw w Polsce, firma Equinix utworzyła nową usługę sieciową w ramach Platformy Equinix – Fabric Cloud Router.
Świat biznesu zawsze podlegał dynamicznym zmianom. Rozwój sztucznej inteligencji i związany z tym wykładniczy przyrost ilości danych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa czy upowszechnienie się pracy zdalnej i rozproszenie organizacji to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi staną przedsiębiorcy oraz managerowie IT w 2024 roku. Na całym świecie coraz więcej organizacji stara się uwzględnić transformację cyfrową w strategii rozwoju firmy, ponieważ umożliwia ona dalszą optymalizację kosztów i wydajności, a w efekcie przekłada się na skalowanie biznesu i wzrost konkurencyjności.
Na poprawę wskaźnika cyfryzacji przedsiębiorstw w Polsce mogą wpłynąć najnowsze działania marki Equinix, która 17 stycznia 2024 r. dodała nowy produkt – Equinix Fabric Cloud Router – usługi wspierającej przedsiębiorstwa w bezpośrednim łączeniu aplikacji i danych w rozwiązaniach hybrydowych z dostępem do wielu chmur publicznych. Equinix Fabric Cloud Router w połączeniu z Equinix Fabric umożliwia optymalizację kosztów sieci i zwiększenie wydajności operacyjnej firm przechodzących przez transformację cyfrową. Ogromną zaletą rozwiązania jest jego globalna dostępność i integralność, co pozwala managerom IT osiągnąć wysoki poziom automatyzacji globalnej sieci WAN oraz optymalizację kosztów.
W obszarze cyfryzacji polscy przedsiębiorcy wciąż mogą być niepewni co do bezpieczeństwa ich danych. Innym ważnym powodem wstrzymującym transformację cyfrową może być przeznaczanie na ten cel zbyt ograniczonych zasobów finansowych. W Equinix staramy się poszukiwać rozwiązań atrakcyjnych dla wszystkich przedsiębiorców, a cyberbezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego wsłuchujemy się w potrzeby rynku i wciąż rozwijamy nasze autorskie rozwiązania chmurowe. Jednym z nich jest właśnie Equinix Fabric Cloud Router – podkreśla Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.
Rozproszony model architektury sieci zaczyna odgrywać istotną rolę dla organizacji potrzebujących elastycznego podejścia do pracy z danymi w określonych lokalizacjach i wielu chmurach. Equinix Fabric Cloud Router wesprze klientów w uproszczeniu złożonych wyzwań związanych z sieciami cloud-to-cloud i chmurą hybrydową. Zapewni to łatwą w konfiguracji łączność dla środowiska wielochmurowego klasy korporacyjnej, którą można wdrożyć w mniej niż minutę. Equinix umożliwia bezpieczną i prywatną łączność aplikacji w chmurach publicznych w większej liczbie lokalizacji niż jakakolwiek inna usługa.
Ponadto, Equinix Fabric Cloud Router w połączeniu z Equinix Fabric umożliwia bezpośrednie połączenie ze wszystkimi głównymi dostawcami usług w chmurze, w tym Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform, Microsoft Azure i Oracle Cloud Infrastructure, a także setkami innych dostawców usług, takich jak Akamai, ServiceNow i Zoom. Obie usługi są dostępne na żądanie, Equinix Fabric Cloud Router może ograniczyć koszty i wyzwania związane z posiadaniem fizycznego lub wirtualnego routera. Usuwając te ograniczenia, klienci mogą poprawić wydajność aplikacji, obniżyć koszty chmury i przyspieszyć wprowadzanie usług na rynek. Niezależna od chmury usługa Equinix umożliwia szybsze wdrożenie rozwiązań wielochmurowych, unikając uzależnienia od dostawcy. Pozwala to wyeliminować ograniczenia sieciowe i umożliwia wybór odpowiedniego środowiska chmurowego oraz dostawcy dla określonych obciążeń.
Digitalizacja i rozproszenie środowiska pracy to ważne wyzwania dla managerów IT w nadchodzących latach. TechTarget Enterprise Strategy Group prognozuje, że korzystanie z wielu unikalnych chmur publicznych upowszechniło się, a najważniejsze czynniki stojące za tymi zmianami to potrzeba optymalizacji wydajności, kosztów i możliwość skalowania aplikacji. Rozumiemy skalę wyzwań stawianych współcześnie przed przedsiębiorcami. Wiemy, że nasi klienci stale poszukują możliwości rozwoju i rozumiemy, z jakimi wyzwaniami wiąże się obejmowanie pozycji lidera w branży. Chcąc wspierać zrównoważony rozwój biznesu, stworzyliśmy Equinix Fabric Cloud Router, który pomaga użytkownikom łączyć różne chmury w zaledwie 45 sekund – podkreśla Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.
Equinix Fabric Cloud Router, kluczowy komponent Platform Equinix®, pomaga klientom sprostać współczesnym wymaganiom dzięki:
1. Wydajności wielochmurowej – centra danych Equinix znajdują się we wiodących lokalizacjach na całym świecie, blisko wszystkich kluczowych dostawców usług chmurowych. Eliminuje to potrzebę przekierowywania ruchu przez zdalną lokalizację, a klienci osiągają niskie opóźnienia między dostawcami usług w chmurze. Tak wysoka wydajność sieciowa typu cloud-to-cloud pozwala klientom sprostać zmieniającym się wymaganiom infrastrukturalnym, takim jak migracje pomiędzy różnymi dostawcami chmury publicznej.
2. Prywatnej łączności – dzięki łatwemu wdrażaniu prywatnych połączeń sieciowych klienci mogą uniknąć ujawnienia wrażliwych danych i narażenia infrastruktury sieciowej na ryzyka związane z korzystaniem z zasobów przez internet. Ponadto, rozwiązania Equinix spełniają wymogi dotyczące separacji danych, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa chmury.
3. Klasie korporacyjnej – klienci mogą działać bez obaw, wiedząc, że są wspierani przez umowę SLA na 99,999% czasu pracy i mogą skalować przepustowość i łączność w chmurach bez ograniczeń, korzystając z prędkości do 50 Gb/s, z setkami gigabitów zagregowanej przepustowości obsługiwanej przez router.
4. Obniżeniu kosztów – przedsiębiorstwa mogą obniżyć koszty wyjścia z chmury nawet o 75%, korzystając z połączeń w chmurze prywatnej zamiast wyjść przez Internet. Wbudowana odporność routera Equinix Fabric Cloud może jeszcze bardziej wspierać zespoły IT, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych i droższych routerów. Klienci płacą tylko za to, czego potrzebują, bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami i mają elastyczność skalowania w górę i w dół w zależności od potrzeb.
Link do strony artykułu: https://wm5.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/equinix-fabric-cloud-router-krok-w-kierunku-cyfrowej-transformacji-polskiego-biznesu